شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 صبج لغایت 5:30 بعد از ظهر
 بدانیم راجع به تعمیرات ایربگ

بدانیم راجع به تعمیرات ایربگ

تعمیرات ایربگ

تعمیرات ایربگ حساسیت بسیار بالایی دارد و در صورت خطا  در هر مرحله امکان باز شدن ایربگ وجود دارد و بعد حتما نیاز به تعمیر دارد در صورت نیاز به تعمیر سیم کشی ایربگ خیلی سریع باید اقدام کنید به این دلیل که بسیار مهم است . بسیاری مواقع سیم کشی ایربگ میسوزد و حتما باید تعمیر شود تعویض گردد.

تعمیرات یونیت ایربگ :

برد الکترونیکی ایربگ پس از تصادف از نظر برنامه ای بصورت کراش در می آید ، پس با برنامه ریزی مجدد توسط تعمیرگاه ایربگ آن را به تنظیم اولیه برمی گردانند پس بعد از تصادف شما حتما باید تعیرات ایربگ انجام شود.

هزینه تعمیرات ایربگ :

این موضوع بسیار مهم است توجه به نوع ماشین و اینکه آیا کمربند ها عملکرده اند و یا اینکه تعمیرات ایربگ استوک نیاز است یا نو، متفاوت خواهد بود و نمی شود یک قیمت را اعلام کرد.

تعمیرات سیمکشی ایربگ صندلی:

امروزه با پیشرفت علم خودروسازی بر تعداد ایربگ‌های خودرو اضافه شده است که در صورت تصادف از خطراتی که جان و سلامت سرنشینان را تهدید می‌کند محافظت کنند وو خطری افراد را تعدید نکند.قبلا  خودروها فقط دارای ایربگ راننده و سرنشین بودند اما با توجه به اینکه این دو ایربگ تنهایی نمی‌تواند از همه سرنشینان محافظت کند و جان آن ها را نجات دهد، امروزه  ایربگ های جدیدی  طراحی شدند از جمله  ایربگ زانو،  ایربگ پرده‌ای و یا ایربگ جانبی که در صندلی تعبیه می‌شود.

کیسه‌های هوای جانبی بیشتر در تصادفاتی که از کنار خودرو می‌افتد کارایی دارد و در صورت چنین تصادفی از برخورد راننده با سرنشین و نیز برخورد با شیشه جلوگیری می‌کند. همه ما تصادف هایی را مشاهده کرده ایم که افراد به دلیل خرابیس ایربگ جان خود را از دست داده اند.

می‌دانیم تمام ایربگ‌های خودرو دارای سیمکشی هستند، در صورتی که مشکلی برای این سیمکشی‌ها به وجود آید ایربگ خودرو به موقع بازنمی‌شود و حتما باید تعمیرات ایربگ انجام گیرد و در کمترین زمان اصولا در صورت مشکلات سیمکشی ایربگ خودرو چراغ ایربگ روشن می‌شود. اما درصورت روشن شدن چراغ ایربگ خودرو، اما اگر روشن هم نشود بازهم متخصصان می توانند آن را تشخیص دهند. در صورتی که ایربگ‌های صندلی خودروباز شدند و یا دچار مشکلی شوند، برای تعمیر ایربگ صندلی می‌توانید به خیلی سریع به تعمیرگاه مراجعه کنید ودر کمترین زمان این کار را برای شما انجام دهند

ایربگ (SRS)  چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم کیسه هوا یکی از جدیدترین سیستم هایی است که در بیشتر خودروهایی که استاندارد های جهانی را رعایت مینمایند به کار میرود.کیسه هوا نقش بسیاری در جلوگیری از ایجاد خسارات بسیار سنگین در تصادفات بازی مینماید.

و اگر  دچار آسیب شد حتما باید تعمیرات ایربگ انجام شود همه بر این باورند که کمربند ایمنی حفظ جان افراد را کاملا انجام می دهد اما باور بسیار اشتباهی است به این دلیل که در تصادف های سنگین اصلا تنها کافی نیست. وقتی سرعت اتومبیل از ۴۰ کیلومتر بیشتر باشد فقط کمربند محافظ جان شما نیست.

اگر در مورد تصادف های رانندگی مطالعه کرده باشید متوجه می شوید که ۶۸ درصد موارد کیسه هوا سطح خوبی را تامین میکند و جان افراد را نجات می دهد. بر اساس همین مطالعالت با استفاده9 از ایربگ باعث می شود که جلوی خیلی از حوادث و مرگ و میر توسط تصادف گزفته می شود.

ایربگ خودروها

روشی که امروزه برای ساخت کیسه هوا بیشتر انجام می شود مجتمع کردن اجزای لازم به صورت یک واحد است. بدین ترتیب مقدار سیمکشی و اتصالات، کاهش و اعتماد پذیری سیستم افزایش می یابد.

نوعی سیستم پایش را نیز باید در کیسه هوا تعبیه کرد زیرا این کیسه را نمیتوان امتحان کرد و در اصل فقط یک بار کار می کند و بعد نیاز به تعمیرات دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *